watersupply.co.il

מים מינרליים -מיתוסים מול אמתבסוף שנת 2009 הוגשה תביעה ייצוגית כנגד מי עדן ונביעות בטענה כי שתי החברות מוכרות מים שאינם עומדים בתקנות הבריאות הנדרשות.
היתכן שכתוצאה מכך, ברבעון הראשון של שנת 2011, חלה ירידה של כמעט שישה אחוזים בשוק המשקאות המינארליים?אם גם אתם משתייכים לז'אנר חובבי המים המינרליים, דעו כי אינכם היחידים: מסקרים עולה כי 67% מהציבור נמנעים מצריכת מי ברז אלא מעדיפים מים מינרליים או לכל הפחות מים שעברו תהליך של סינון וטיהור.

מים מינראליים נחקקו בתודעה הקולקטיבית בתור מים איכותיים והבריאים ביותר לשתייה, אך האם יש אמת מאחורי המיתוס הזה? כל הפתרונים במאמר הבא.


כיצד נוצרים מים מינראליים?

עוד לפני שנדון בתועלות הבריאותיות של המים המינרליים, חשוב שנבין כיצד הם נוצרים. מים מינראליים הם למעשה מים טבעיים המופקים ממעיין או מי תהום. המילה 'מינראליים' מתייחסת להרכב המיוחד של חומרים מסיסים המצויים בתוך מים מסוג זה, כמו למשל גזים, תרכובות גופריות וכמובן מינראלים שונים.

תהליך היווצרותם של מים מינראליים נחשב לאיטי מאוד, היות ודרוש זמן רב עד שמי הגשמים יחלחלו לקרקע ויספחו את אותם מינראלים ומומסים שמעניקים להם את ייחודם.

חברות מים מינרליים אינן מעבירות את המים שום תהליכי סינון או טיהור, וגם מוודאות ששום יד אדם אינה מעורבת בתהליך הבקבוק כדי לא לפגוע באיכותם.

לא רק מפעלי מים זיהו את הפוטנציאל הכלכלי האדיר של המים המינראליים, כי אם גם מכוני ספא ומלונות הידרותרפיים שהוקמו בסביבת מאגרי מים מינראליים ומביטיחים ללקוחותיהם תועלות רפואיות.

לצד אותם מיכלי מים שאמורים לספק מי שתייה בריאים יותר לציבור הרחב, התפתחה תעשייה שלמה של טיפולי הידרותרפיה שנועדה לשפר את הבריאות הכללית של כל מי שמוכן לממנם.

מים מינירליים
יתרונותיהם של מים מינרליים

חברות מים מינרליים עושות מאמצים עילאיים כדי לשמור על המים שהן מוכרות נקיים ככל הניתן. העובדה שהן אינן מאפשרות התערבות יד אדם בתהליך הבקבוק מבטיחה מים בעלי הרכב כימי מאוזן ונקיים ממיקרובים.

בנוסף, העובדה שהמים אינם עוברים תהליכי סינון או כל התערבות כימית אחרת, מבטיחה כי המים שמגיעים לציבור הם אכן מים טבעיים. מדובר במים ששומרים על הרכב קבוע ומצליחים לעמוד בכל התקנים המחמירים.


מים מינרליים מול מי ברז?

שאלת מיליון הדולר היא כאמור האם אותם מים שנמצאים בתוך מיכלי מים של תאגידי ענק ועליהם אנו מוציאים אלפי שקלים בשנה הם אכן מועילים ובריאים יותר ממי הברז שנגישים לכולנו? קשה לענות על השאלה הזו באופן חד משמעי, היות ויש לה מספר רבדים: נכון שמים מינראליים הרבה יותר נקיים ובעלי הרכב יציב יותר מאשר מי הברז.

בנוסף, יש גם משהו מרגיע בידיעה שהמים המינראליים שאנחנו רוכשים עברו תהליך ארוך של בדיקה בסטנדרטים הגבוהים ביותר עד הגעתם לבית הלקוח.

אלא שמבחינה פרקטית, קשה לומר שמי ברז נופלים באיכותם מהמים המינרליים, חרף שהייתם בתוך מיכלי מים, תהליכי הבקבוק הקפדניים והבדיקות המדוקדקות. למעשה, ישראל נמצאת באחד המקומות המובילים בעולם באיכות מי השתייה.

מדובר בנתון מפתיע בהתחשב בעובדה שאחת לכמה חודשים אנחנו שומעים בחדשות ידיעות חדשות לגבי ערים ויישובים שמתבקשים שלא לעשות שימוש במי הברז כתוצאה מזיהום, אך כנראה שבתמונה הגדולה המצב בכל זאת לא נורא כל כך כפי שניתן לחשוב.

מאחר שמים מינראליים אינם עוברים תהליך הפלרה, דהיינו הוספת פלאוריד למי השתייה במטרה למנוע עששת, בדומה למי הברז, אלה שתומכים בתהליך זה נוהגים להימנע משתיית מים מינראליים אלא מעדיפים דווקא לצרוך מי ברז.

בנוסף, חברות מים מינרליים לא פעם מקבלות מטח של ביקורות בשל התעשייה השלמה והממוסחרת שיצרו מסביב לחרדת הציבור באשר לאיכות המים שהם צורכים. 

תחזוק מיכלי מים וייצור מאות מיליוני בקבוקי הפלסטיק שנזרקים בכל שנה, כל אלה מניעים את גלגליה המשומנים של תעשיית הנפט, מסייעים לפליטת גזי החממה ובאופן כללי תורמים לזיהום איכות הסביבה. בעידן שבו כל מה שאקולוגי נחשב לטרנדי ומקובל יותר, חברות מים מינרליים נחשבות לא פעם לאויב הציבור.


בקבוקי מים מינרליים משפיעים לרעה לא רק על איכות הסביבה אלא גם על בריאותנו, שכן הבקבוקים עצמם פולטים כימיכליים אשר משבשים את פעילות מערכת הבלוטות.
17/10/2011    watersupply.co.il
פורום טיהור מים

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר watersupply.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
Copyright © 2022 watersupply.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מתקני מים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום המתקני מים
מבצעים אטרקטיבים של חברות מים מינרליים! השאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם
אנחנו עובדים רק עם חברות המים האמינות והטובות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!