watersupply.co.il

בין תמי 4 למי עדן - על מה המלחמה ומי צודק?


 
המאבק בין תמי 4 למי עדן איננו רק מאבק על כיסו של הצרכן, אלא זה מאבק על גישה שלמה בתחום צריכת המיםלאחרונה שמענו בחדשות לא מעט על המאבק בין תמי 4 למי עדן. המאבק סובב סביב הטענה של מי עדן, שתמי 4 מציגה מצג שווא לפיו יש מה שנקרא "טעם תמי 4" בעוד שאין כלל טעם כזה. טענה זו שנטענה בפני הרשות השנייה, הגיעה אחרי שחברת תמי 4 הצליחה להוריד מהמסך פרסומות של מי עדן, בטענה שהם פוגעות בה.

הטענה של מי עדן היא פשוטה, תמי 4 מפיקה מים מהברז לעומת זאת מי עדן מפיקה מים מינרליים. בעוד שמי ברז אינם קבועים באיכותם, מים מינראליים  כן (למרות שכזכור, רק ב2009, נגרם נזק כבד לחברות המים המינרליים בעקבות זיהום שהתגלה במים שהם מכרו).

לפיכך חברת תמי 4 לא יכולה לטעון שיש דבר כזה טעם תמי 4. מי עדן גם טענו שתמי 4 נוקטים בגישה אסורה מאחר והם משווים בין שני מוצרים שאין ביניהם שום מדד להשוואה. דבר שהוא אסור על פי החוק.
מים מינירליים

למה עכשיו התחיל המאבק?

נכון יהיה לומר שהמאבק לא התחיל עכשיו, הוא למעשה נמשך יותר מעשור. כבר בתחילת העשור הציגה מי עדן פרסומות לפיהן מי שהשקיע במתקן לסינון מים קיבל מוצר שקרי.

טענת החברה אז היתה שחברות מסנני מים מספרות שהמים שלהם בעלי טעם מסוים, בעוד שלמעשה זה מי ברז.

בעשור האחרון כידוע חלה עלייה במכירות של חברות מים מינרליים וכן במכירת מתקני סינון מים (מיד נתייחס לירידה בשנה האחרונה).

זאת אפשר לראות גם בהיקפי הפרסום של החברות השונות, על פי שהתפרסם בכלכליסט במרץ האחרון, חברות מי עדן ונביעות הכפילו כמעט פי 2, תמי 4 הכפילה פי שליש. אנחנו מדברים על תקופה של חודשיים, בין ינואר 2011 למרץ 2011!

ההסבר לכך הוא המאבק החריף בין הגורמים השונים, על כיסו של הצרכן. אומנם בשנה האחרונה חלק ירידה במכירות, מה שדרש מהחברות השונות להתכונן בהתאם, בין היתר באמצעות שיווק מאסיבי יותר.

הירידה אגב נובעת בעיקר מהמאבק שמנהלות הרשויות נגד חברות מים מינרליים בטענה שמי ברז הם מספיק טובים ואין צורך להשקיע כסף ברכישת מים מינרליים.


מה ההבדל בין תמי 4 למי עדן?

מן הסתם ההבדל ביניהן הוא ההבדל בין חברות מים מינרליים למתקני סינון מים. חברות מים מינרליים מפיקות את המים שלהם ממינרליים שנמצאים ברמת הגולן, בגליל העליון ובנגב. מדובר על מינראליים טבעיים לחלוטין.

לעומת זאת מתקני סינון מים, הם מכשירים שלוקחים את מי הברז ומסננים אותם ( על פי טענתם המתקנים מסננים מחיידקים, חול, חלודה, אבנית, כלור ועוד) המתקנים מונעים טעמי
לוואי וריחות.

מתקני סינון מים מגיעים הן בדמות ברזים שמותקנים בכיור, הן בדמות מתקני מים (בר מים) והן בדמות קולר.

כמו מתקני מים מינרליים, הם מתאימים למשרד ולבית.


מי עדן גייסו לפרסומות שלהם את השף חיים כהן, תמי 4 בתגובה דרשו להוריד את הפרסום כי הוא פוגע בהם
03/04/2011    watersupply.co.il
פורום טיהור מים

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר watersupply.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
Copyright © 2022 watersupply.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מתקני מים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום המתקני מים
מבצעים אטרקטיבים של חברות מים מינרליים! השאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם
אנחנו עובדים רק עם חברות המים האמינות והטובות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!